Співбесіда з консулом

indexЩоб отримати Карту Поляка Вам доведеться зустрітися з консулом або уповноваженою особою і пройти співбесіду. Мета співбесіди – особисте підтвердження Вашого бажання отримати Карту Поляка. Під час розмови консул оцінить Ваше знання польської мови, історії та культури. У першу чергу, приготуйтеся до того, що говорити Вам доведеться виключно польською мовою. Звичайно ж, ніхто не буде чекати від Вас знання польської на рівні Адама Міцкевича.
Як правило, співбесіда проходить в доброзичливій атмосфері. Ніхто не буде намагатися Вас “завалити”. Самої співбесіди побоюватися не варто. Більшість заявників, яким вдалося підтвердити польське походження, зібравши комплект документів, успішно здали іспит на Карту Поляка.
Про результат співбесіди Вам повідомлять відразу ж після закінчення бесіди. Якщо рішення консула буде позитивним, то, приблизно, через 1- 2 місяці можна буде отримати готову Карту Поляка.
Найчастіше  на співбесіді консул запитує:
 як Вас звуть, скільки Вам років?
 розкажіть про себе, про свою родину, роботу
 чому Ви вважаєте себе поляком?
 навіщо Вам потрібна Карта Поляка?
 де Ви вичали польську мову?
чи були Ви в Польщі? Які міста відвідували?
Отож, необхідно добре володіти вищезазначеною інформацією, та вміти на польській мові дати відповіді на поставлені питання.
Можливо Вам запропонують прочитати нескладний текст і відповісти на кілька простих запитань по ньому. Також Вас можуть запитати яка саме музична композиція відтворюється (наприклад полонез, краков’як, мазурка чи твори Ф. Шопена).
Можуть з’явитися і додаткові запитання з історії та культури Польщі. Особливо часто такі питання задають молодим людям і тим, хто недостатньо добре говорить по-польськи.
Корисні поради:
1)           увійшовши, привітайтеся;
2)           намагайтеся не нервувати;
3)           сидіть прямо, не закладайте ногу за ногу;
4)           не теребіть нічого, не суньте руки в кишені;
5)           намагайтеся говорити не швидко і не повільно: чітко, щоб не виникало необхідності щось перепитувати.