Ні для кого не секрет, що сьогодні Воєвода масово перевищує терміни розгляду справ про надання іноземцям дозволів на тимчасове перебування. Антирекордсменом в цьому плані є Воєвода Нижньосілезький (Wojewoda Dolnośląski), де справи можуть роглядатися навіть 3-4 роки, друге-почесне місце займає Воєвода Великопольський (Wojewoda Wielkopolski), котрий потрафить розглядати такі справи впродовж 12-16 місяців. Проте, згідно ст. 35 Кодексу Адміністративного Провадження, дану категорію справ слід розглядати на протязі 1 місяця, а у складних випадках – не пізніше ніж ніж 2 місяця. Рішення адміністративних судів також неодноразово наголошували, що дані категорії справ не належать до складних, а тому їх слід було розглядати значно швидше.
З початком пандемії, ситуація з розглядом справ значно погіршилася, освільки Воєводські управління були закриті або приймали заяви в “обмеженопу режимі” і працювали дистанційно (якщо це взагалі можна назвати працею), як наслідок від березня по червень 2020 року в справах іноземців практично ніхто і нічого не робив, це призвело до значного збільшення термінів розгляду і до теперішного – плачевного стану розгляду таких справ.
Уже під час подачі документів іноземцям заявляють про те, що їх справи розглядатимуться 12-15 місяців, при цьому ніхто навіть і не дивиться на що заява є повністю комплектною, обгрунтовують такий тривалий розгляд тим, що у них велика кількість заяв та мала кількість працівників, а тому “будете чекати своєї черги”. Подібні “тверді вказівки” працівників Воєводських управлінь не слід сприймати буквально, оскільки в Польщі ще діють Закони, якими можна скористатися для захисту свої, порушених прав.
Пришвидшити розгляд справи можна виключно адміністративним шляхом. За взяткиу тут ніхто справи розглядати не буде, оскільки це противозаконно, швидко виходить на яв та закінчується кримінальною справою для обох сторін. Приклад зі Щетіна. Приклад з Вроцлава.
Досить часто “Кухонні посередники”(*ті що пишуть заяви на кухні) та “фірми легалізатори” не мають ані юридичної освіти, ані юридичної практики, не розуміють адміністративних механізмів, а тому вперто ігнорують прохання іноземців пришвидшити розгляд їхньої справи в воєводському управлінні, бо не мають понятття як це правильно зробити та бояться що до них задзвонить розгніваний інспектор. Це і не дивно, бо заяви ними сладаються досить капарно, часто бракує документів, а тому Воєвода може сміло відмовити в видачі рішення на проживання, на прохання таких “легалізаторів”, а негативне рішення завжди веде до зменьшення кількості потенційних клієнтів.
В умілих руках таке клопотання приводить до видачі позитивного рішення вже на протязі 1-2 тижнів (від моменту відправки), якщо ж в справі нічого не робилося вже довгий період часу, то зрушення в справі ітимуть зі значним прискоренням і згодом також завершаться видачею позитивного рішення. Усі етапи справи мають бути пройдені, оминути один із них немає можливості. В період пандемії мені неодноразово вдавалося, вибороти у Воєводи Великопольського позитивне рішення на протязі 5-6 місяців від моменту подачі документів. Погоджуюсь це великий термін, але він значно менший ніж 12-15 місяців.
Досить часто, ті хто самі складав документи (чи з допомогою посередників), лише на перевірку поліції чекають о6-12 місяців, часто буває так що за статус справи взагалі не змінювався жодного разу впродовж 12 місяців. Тобто про таку справу забули і згадають про неї лише під час перевірки або після надходження клопотання складеного професійним юристом. Запам’ятайте ніяких чорних списків іноземців не існує, це міф вигаданий непрофесіоналами.
Якщо Ви бачете що Воєвода методично Вас ігнорує або/та затягує розгляд справи, то Вам слід передати справу у суд. Судовий розгляд закінчується для наших клієнтів з матеріально вигідним бонусом, при цьому, досить часто Воєвода видає рішення ще до винесення вироку по справі. Тобто подача позову до суду не зупиняє самого процесу видачі рішення Воєводою. Згідно рішень судів Воєводу зобов’язують видати рішення в стислий період часу, окрім цього, для іноземців котрі звернулися за захистом прав до суду можуть призначити грошову компенсацію, в розмірі до 21300 злотих. Розмір компенсації залежить від обставин конкретної справи, а також від того як довго Воєвода зволікав з розглядом конкретної справи або допустив бездіяльність.
Практика свідчить що в 95 випадках зі 100, Воєвода видає рішення про надання дозволу на перебування після надходження мого клопотання про пришвидшення розгляду справи, і звертатися до суду вже не потрібно.
Якщо у Вас немає бажання сидіти рівноі чекати рік-півтора на омріяне рішення, то запрошуємо на індивідуальну консультацію.
На фото два вироки про стягнення з Воєводи Нижньосілезького 3400 zł на користь наших клієнтів (подружньої пари), які більше року чекали на видачу дозволів.
Дунай Василь Анатолійович
юрист-міжнародник, експерт з еміграційного права Польщі
“Правовий захист, Порядність, Професіоналізм”
Дієво пришвидшую процес отримання Вашої карти побиту, а також веду в Воєводських Адміністративних Судах справи про стягнення з Воєводи грошової компенсації за затягування процесу розгяду справ про надання дозволів на проживання та працю на території Польщі.
За більш детальною інформацію прошу звертатися за контактами що подані нижче.
Legal Consulting
ul. Kościelna 3 (II piętro), 63-600 Kępno
województwo wielkopolskie
Polska
e-mail: Lcdunaj@gmail.com
tel:+48 603 993 051 (є Viber), +48 537 132 312 (дзвонити з 8 до 19 години, крім неділі.)
Нам можна і треба довіряти.
————————————————————————————————————————————-
© ℗ Polonia-Consulting | © ℗ Legal-Consulting Wszystkie prawa zastrzeżone