Усім відомо що у Воєводстві Великопольському, розгляд справ про надання дозволів на тимчасове пребування та працю становить в середньому від 12-16 місяців. Проте, в січні-лютому 2022 року було внесено ряд змін до польського законодавства, згідно яких дану категорію справ слід розглядати на протязі не довше ніж 60 днів, від моменту здачі відбитків пальців. Рішення адміністративних судів, отримані мною за останні роки, також неодноразово наголошували, що дані категорії справ не належать до складних, а тому їх слід було розглядати в законодавчо встановлених термінах, тобто в межах 2 місяців.
Війна в Україні внесла свої корективи щодо розгляду справ цієї категорії справ: – масово ходили чутки про те, що розгляд справ буде зупинено, карти не видаватимуться, а грошової компенсації від Воєводи відсудити вже не можна буде. Хотів би внести ясність в це питання: – усі громадяни України хто приїхав на територію Польщі до 24 лютого 2022 року мають право на 60-денний термін розгляду їх справ по картах часового перебування, а також за ними залишається право на грошову компенсацію за затягування розгляду справи. За цей час я отримав декілька вироків в таких справах, а також мої клієнти отримали більше 110 децизій. При чому щоденно звертаються до мене за допомогою ті, хто мав необережність податися за участю посередників, в статусі справ яких нерідко не було жодних змін і більше року писало: почато розгляд справи / wszczęto postępowanie.
Законодавчі зміни з січня-лютого 2022 року інспектори “надуживали” в свою користь, масово почавши повідомляти іноземців, що розгляд справ призупинено, посилаючись на Закон “Про допомогу громадянам України” вз’язку з збройною агресією роSSії”. Доходило до абсурдальних ситуацій, коли громадян Грузії, Вірменії та інших країн повідомляли, що розгляд їхніх справ призупинено на підставі Закону про допомогу громадянам України у зв’язку з збройною агресією роSSії на території цієї держави (України). Починаючи з березня 2022 року позиція інспекторів почала змінюватися, в користь моїх клієнтів, оскільки я і далі використовував адміністративні важелі впливу на пришвидшений розгляд справи. Сьогодні в мене виходить отримати позитивне рішення, в переважній більшості за 4-6 місяців від моменту подачі документів. Погоджуюсь це великий термін, але він значно менший ніж 12-16 місяців. Моя ціль аби справи розглядалися в межах 2-3 місяців, і я щоденно, впродовж останніх 7 років над цим працюю.
Хочу спростувати міф про те що “посередники” мають дружні відносини з інспекторами, оскільки корупція в Польщі це дуже сильно наказуєма річ, як для особи що пропонує хабар так і для посадової особи, а по друге якщо чуєте подібні речі, то ваш посередник в кращому випадку сидітиме прямо цілий процес розгляду справи, таким чином розгляд справи триватиме так само довго як би ви особисто подали документи, не заплативши посередникам ані гроша. “Кухонні посередники”(*ті що пишуть заяви на кухні) та “фірми легалізатори” не мають ані юридичної освіти, ані юридичної практики, не розуміють адміністративних механізмів, а тому вперто ігнорують прохання іноземців пришвидшити розгляд їхньої справи в воєводському управлінні, бо не мають понятття як це правильно зробити та бояться що до них задзвонить розгніваний інспектор. Це і не дивно, бо заяви ними сладаються досить капарно, часто бракує документів, а тому Воєвода може сміло відмовити в видачі рішення на проживання, на письмове прохання таких “легалізаторів”, а негативне рішення завжди веде до зменьшення заробітку і кількості потенційних клієнтів.
Пришвидшити розгляд справи можна виключно адміністративним шляхом. В мене немає дружніх відносин з інспекторами, в мене є лише неухильна позиція: – розгляд справ повинен тривати максимально швидко. В Каліші до судів останнім часом не доходить, все закінчується позитивними децизіями, в розумних термінах.
В умілих руках клопотання про пришвидшення розгляду приводить до видачі позитивного рішення вже на протязі 1-2 тижнів (від моменту відправки), якщо ж в справі нічого не робилося вже довгий період часу, то зрушення в справі ітимуть зі значним прискоренням і згодом також завершаться видачею позитивного рішення. Усі етапи розгляду справи (початок розгляду-провірка службами-характеристики служб-позитивне рішення) мають бути пройдені, оминути один із них немає можливості.
Досить часто, ті хто самі складав документи (чи з допомогою посередників), лише на перевірку поліції чекають 6-12 місяців, часто буває так що за статус справи взагалі не змінювався жодного разу впродовж 12 місяців. Тобто про таку справу забули і згадають про неї лише під час перевірки або після надходження клопотання складеного професійним юристом. Запам’ятайте ніяких чорних списків іноземців не існує, це міф вигаданий непрофесіоналами.
Практика свідчить що в 95 випадках зі 100, Воєвода видає рішення про надання дозволу на перебування після надходження мого клопотання про пришвидшення розгляду справи, і звертатися до суду вже не потрібно.
Якщо у Вас немає бажання сидіти рівно, чекаючи рік-півтора на омріяне рішення (пол. Decyzja), то запрошую на індивідуальну консультацію.
На фото статус справи клієнтки: – 22 березня 2022 року подано документи на карту побиту, а вже 4 серпня 2022 року видано позитивне рішення.
Ще одна справа, цього разу рішення прийшло за 4 місяці і 1тиждень від моменту подачі заяви на побит часовий і працю.
Так виглядає рішення без привязки до роботодавця.
Якщо Ви бачете що Воєвода систематично Вас ігнорує та/або затягує розгляд справи, то Вам слід звернутися до мене за юридичною допомогою. З моєю допомогою можна також передати справу в адміністративний суд і це не зупинятиме самого процесу видачі позитивного рішення Воєводою. Згідно рішень судів, Воєводу зобов’язують видати рішення в стислий період часу, окрім цього, для іноземців котрі звернулися за захистом прав до суду можуть призначити грошову компенсацію, в розмірі до 21300 злотих у 2022 році. Розмір компенсації залежить від обставин конкретної справи, а також від того як довго Воєвода зволікав з розглядом конкретної справи або від того скільки часу тривала його бездіяльність.
Останній вирок яким Воєводу зобов’язано заплатити 2100 злотих компенсації моєму клієнтові.
Дунай Василь Анатолійович
юрист-міжнародник, експерт з еміграційного права Польщі
“Правовий захист, Порядність, Професіоналізм”
Дієво пришвидшую процес отримання Вашої карти побиту, а також веду в Воєводських Адміністративних Судах справи про стягнення з Воєводи грошової компенсації за затягування процесу розгяду справ про надання дозволів на проживання та працю на території Польщі.
За більш детальною інформацію прошу звертатися за контактами що подані нижче.
Legal Consulting
ul. Kościelna 3 (II piętro), 63-600 Kępno
województwo wielkopolskie
Polska
e-mail: Lcdunaj@gmail.com
tel:+48 603 993 051 (є Viber), +48 537 132 312 (дзвонити з 8 до 19 години, крім неділі.)
Мені можна і треба довіряти.
————————————————————————————————————————————-
© ℗ Polonia-Consulting | © ℗ Legal-Consulting Wszystkie prawa zastrzeżone