Аліменти на дитину в Польщі

Масова еміграція громадян України до Польщі призвела до того, що громадяни України все частіше звертаються до мене та намагаються з’ясувати, чи можна вимагати аліменти на утримання своїх неповнолітніх дітей, якщо дитина проживає в Польщі, що спонукало підготувати дану статтю.

Дане питання регулюється міжнародним Договором підписаним між Україною та Республікою Польщею 23 травня 1993 року „Про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах”, котрий в тому числі регулює правові відносини між батьками та дітьми. Даним договором передбачено, що вимоги про утримання дітей регулюються законодавством тієї держави, громадянином якої є дитина. Таким чином, коли дитина є громадянином України – суд застосовуватиме законодавство України. Окрім цього у справах, що стосуються вимог про стягнення аліментів, компетентними до розгляду є органи тієї держави, громадянином якої є дитина, а також компетентні органи держави, в якій дитина проживає. Таким чином, в польському суді можна подати заяву про виплату аліментів, якщо неповнолітня дитина, проживає на території Республіки Польща, при цьому суд, який проводитиме розгляд справи, буде зобов’язаний застосовувати законодавство, що діє в Україні.

Відповідно до положень Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття (в окремих випадках до 23 років).

При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальний стан дитини, стан здоров’я та матеріальний стан платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, а також наявність непрацездатного чоловіка, дружини, батьків,  та інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину, за загальним правилом, не може бути меншим 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З моєї практики, польські суди в таких справах призначають аліменти в розмірі від 500 до 1000 злотих/місяць. При цьому, чим більший офіційний дохід має відповідач (батько чи матір дитини, який/яка ухиляється від сплати аліментів), тим більшу суму аліментів можна вимагати у суді. Досить цікавим є підхід польських судів, до осіб що мають високооплачувані спеціальності або вищу освіту, проте офіційно “ніби” не працюють, в такому випадку польські суди присужують допомогу з урахуванням того скільки такий спеціаліст може заробляти у Польщі (іншими словами:- “Твоя дитина?, то іди та працюй по спеціальності і гідно утримуй свою дитину”). 

Моя юридична фірма займається справами, пов’язаними з стягненням аліментів у Польщі. За бажанням моїх клієнтів готую позови про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх громадян України, а також надаю професійний юридичний супровід на всій стадії судового розгляду. Якщо ви шукаєте правника з сімейних справ у Кемпно чи околицях, то зв’яжіться зі мною (контакти подані нижче).

__________________________________________________________________________________________
Obywatele Ukrainy coraz częściej próbują ustalić czy możliwym jest dochodzenie alimentów na rzecz ich małoletnich dzieci zamieszkujących w Polsce.

W danej kategorii spraw roszczenia alimentacyjne na rzecz dzieci, podlegają prawu tego Państwa, której obywatelem jest dziecko. Zatem gdy dziecko jest obywatelem Ukrainy – sąd będzie stosował prawo ukraińskie. Z kolei w sprawach dotyczących roszczeń alimentacyjnych właściwe są organy tego Państwa, której obywatelem jest dziecko, jak również organy tego Państwa, na której terytorium dziecko ma miejsce zamieszkania”. Możliwym jest zatem zainicjowanie sprawy o zasądzenie alimentów przed sądem rodzinnym w Polsce, pod warunkiem, że małoletni obywatel Ukrainy dochodzący alimentów ma miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, przy czym sąd rodziny prowadzący postępowanie będzie zobowiązany do stosowania przepisów obowiązujących na terenie Ukrainy.

Co za tym idzie, wskazanym jest jeszcze przed zainicjowaniem postępowania o zasądzenie alimentów, szczegółowe wyliczenie kosztów związanych z utrzymaniem dziecka, jak również zgromadzenie jak najwięcej informacji na temat sytuacji majątkowej oraz zarobkowej zobowiązanego do zapłaty alimentów.

Nasza kancelaria zajmuje się sprawami związanymi z dochodzeniem roszczeń alimentacyjnych. Na życzenie naszych klientów przygotowujemy zarówno pozwy o zasądzenie alimentów na rzecz małoletnich obywateli Ukrainy, jak również służymy profesjonalnym wsparciem prawnym na całym etapie postępowania sądowego. Jeśli szukacie Państwo prawnika od spraw rodzinnych na terenie Kępna, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

До Ваших послуг

Дунай Василь Анатолійович

юрист-міжнародник, експерт з еміграційного права Польщі.

Працюю по принципу “Правовий захист, Порядність, Професіоналізм”

 

Веду сімейні, адміністративні та деякі види кримінальних справ в судах Польщі. Суттєво пришвидшую процес отримання Вашої карти побиту (за 7-14 днів, якщо вже була перевірка поліцією). Термін отримання карти побуту за моїм посередництвом в Великопольському воєводстві сьогодні становить 4-5 місяців, в воєводстві Лодзькому = 2-3 місяці.

Також у мене можна замовити виготовлення будь-яких форм довіреностей, як майнового так і не майнового характеру, наприклад на оформлення спадщини, на продажу нерухомості в Україні, на користування автомобілем, на оформлення документів на Україні, на вивіз дітей закордон, а також на вчинення інших дій.

 

За більш детальною інформацію прошу звертатися за контактами, що подані нижче.  

Legal Consulting

ul. Kościelna 3 (II piętro), 63-600 Kępno
województwo wielkopolskie
Polska

e-mail:  Lcdunaj@gmail.com

tel:+48 603 993 051 (є Viber),  +48 537 132 312 (дзвонити з 8 до 19 години, крім неділі.)

Мені можна і треба довіряти вирішення Ваших проблем.

 

 ————————————————————————————————————————————-

©  Polonia-Consulting | ©  Legal-Consulting Wszystkie prawa zastrzeżone