З початком введення “Безвізу”, у нас почастішали випадки звернень іноземців, щодо яких було видано рішення про заборону в’їзду на територію Польщі та інших держав Шенген простору. Отож, депортація – рішення видане комендантом Прикордонної Служби, внаслідок якого іноземець зобов’язаний покинути територію Польської Республіки у визначений період часу. В такому рішені буде вказано період протягом якого забороняється в’їзд на територію Польщі. Окрім цього, в рішенні буде надано термін на добровільний виїзд іноземця з території Польщі. Зазвичай на добровільний виїзд надається 15-30 днів, в окремих випадках 60 днів (наприклад, коли дитина народилася в Польщі, а батьки не встигли виробити дитині закордонний паспорт).
Рішення про примусовий виїзд, тобто депортацію, згідно ст. 310 Закону РП про іноземців від 12.12.2013р. приймається комендантом відділу Прикордонної Служби або головним комендантом відділення Прикордонної Служби. Дане рішення може бути видане також на підставі клопотання інших, уповноваженних органів адміністративної влади Польщі, в тому числі воєводи, коменданта Поліції або Міністра Оборони Польської Республіки.
Повний перелік осіб, по відношенню до яких приймається рішення про депортацію, Ви можете знайти тут або в ст. 302 Закону про іноземців.
Найчастіше депортацію можна отримати :
- за перебування на території РП без дійсної візи або без документу, який дозволяє перебувати на території РП;
- за перебування на території РП після закінчення дозволеного терміну перебування (закінчення карти перебування, перевищення 90 днів перебування по “безвізу”, перевищеня дозволених днів перебування на підставі візи, протермінування карти перебування та інші);
- за нелегальну роботу або виконання роботи без відповідних дозволів (oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy, zezwolenie typu A, decyzja wojewody o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę та інші);
- у випадку. коли дані іноземця було занесено до списку осіб, перебування яких є небажаним на території РП;
- у випадку. коли дані іноземця фігурують в базі даних SIS (Шенгенська Інформаційна Система).
Депортація або як вказано вище, рішення про примусовий виїзд є по своїй суті адміністративним рішенням. Для скасування такого рішення Вам необхідно буде подати до Коменданта Прикордонної Служби (який виніс рішення) заяву про скасування рішення або ж оскаржити це рішення до органу вищої інстанції.
Процедура оскарження рішення про заборону в’їзду, передбачена розділом 10 Кодексу про Адміністративні прaвопорушення Польської Республіки. Скасування депортації в Польщі відбувається на підставі клопотання, внесеного на ім’я Начальника Управління в Справах Іноземців, та подається за посередництвом коменданта Прикордонної Служби, який видав оскаржуване рішення. Оскаржити рішення можна на протязі 14 днів з дня повідомлення Вас про таке рішення. Якщо рішення Начальника Управління у Справах Іноземців Вас не задовільняє, то можна також подати апеляцію в Воєводський Адміністративний Суд в Варшаві. Для цього заінтересованій особі надається 30-ти денний термін.
Також рішення про заборону в’їзду можна анулювати. Основною вимогою для анулювання депортації є вчасний виїзд іноземця з Польщі та відбуття ним половини терміну заборони вїзду, а також сплата штрафу (якщо його було накладено). В окремих випадках аннулировать таке рішення можна можна не чекаючи відбуття половини терміну заборони в’їзду.
Зразки деяких отриманих за нашим посередництвом рішень про анулювання депортації
Відгуки про нашу роботу по анулюванню депортації
Ми анульовували депортації винесені Комендантами:
- Placówki Straży Granicznej w Korczowej;
- Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach;
- Placówki Straży Granicznej w Dorohusku;
- Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach;
- Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim;
- Placówki Straży Granicznej w Medyce;
- Placówki Straży Granicznej w Świecku (Słubice);
- Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie;
- Placówki Straży Granicznej w Hrebennem;
- Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie;
- Placówki Straży Granicznej w Kłodzku;
- Placówki Straży granicznej w Zgorzelcu;
- Placówki Straży granicznej w Lublinie;
- Placówki Straży granicznej w Gdańsku;
Ми будемо раді допомогти Вам анулювати рішення про заборону в’їзду на територію Польщі та інших держав Шенген простору. За більш детальною інформацію просимо звертатися по контактах що подані нижче.
Legal Consulting
ul. Kościelna 3 (II piętro), 63-600 Kępno
województwo wielkopolskie
Polska
e-mail: Lcdunaj@gmail.com , polonia-cosulting@ukr.net
tel:+48 603 993 051 (Viber), +48 537 132 312
Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів
Копіювання і передрук інформації, що розміщена на сайті Polonia-Consulting, без згоди адміністрації суворо заборонено!