Для реєстрації по електронній пошті потрібно зазначити:
Ім’я та пірізвище
адрес прописки (область, район, місцевість, вулиця, будинок/квартира)
дата та місце народження
номер телефону до контакту
тему повідомлення “Rejestracja w sprawie przedłużenia ważności Karty Polaka po 10 latach od jej wydania”
З метою продовження терміну дії Карти поляка необхідно подати наступні документи:
– акуратно заповнену заяву з вклеєною фотокарткою заявника;
– оригінал та ксерокопія першої сторінки дійсного закордонного паспорту;
– оригінал та ксерокопія паспорту громаянина України (+усі заповнені сторінки та обов’язково сторінка з пропискою);
– оригінал та ксерокопія свідоцтва (або витягу) про народження заявника;
– оригінал та ксерокопія Карти поляка.
Особи, котрі не мали змоги (або не встигли) продовжити термін дії своїї Карти поляка у вищезгаданий термін, можуть подати заяву на визнання нової Карти поляка, проте їм прийдекться пройти усю процедуру наново, відповідно до останніх змін у законодавстві. А це означає, що потрібно буде предявивши документи про польську національність родичів, заповнити заяву та ще раз пройти співбесідиу у Консульстві. Слід мати на увазі, що особи котрі отримали карти Поляка на підставі “громадянства родичів”, на цій підставі вже не зможуть отримати нових Карт поляка, якщо пропустять термін продовження Карти поляка. Також слід знати, що особам чиї родичі були репатрійовані на Україну на підставі репатріаційних договорів у 1944-1957 роках буде відмовлено у видачі нової Карти поляка. Окрім цього, в консульствах почастішали випадки викриття фіктивних та підроблених документів про польське походження, тому другий раз наврядчи вдасться обманути консула.
Продовження дії карти поляка після досягнення дитиною повноліття
Якщо протягом останніх дев’яти місяців після досягнення 18 років власник Карти поляка подасть заяву про подовження терміну її дії, то термін дії карти продовжується на 10 років.
Якщо особа, яка отримала КП як неповнолітня, проте не дотрималася терміну подачі заяви про продовження Карти поляка, то нову Карту поляка можна буде отримати лише в загальному порядку, відповідно до останніх змін польського законодавства, про які велася мова 2 абзацами вище по тексту.
Дублікат Карти поляка
У випадку втрати або знищення Карти поляка, на прохання власника, видається її дублікат. Заява про видачу дублікату Карти поляка подається в тому ж Консульстві, що видало Карту поляка.
Видання нової Карти поляка, у зв’язку із зміною особових даних заявника
Якщо протягом терміну дії Картки поляка змінилися дані її власника(ці), то на вимогу власника або його законного представника, консул видає Карту поляка з зміненою інформацією. Для підтвердження зміни особистих даних необхідно передявити відповідні документи, що видаються органами реєстрації цивільного стану та підтверджують зміну ім’я чи прізвища заявника.
Przedłużanie ważności Karty Polaka
Для грамотної підготовки документів, а також для успішного проходження співбесіди з Консулом в справі отримання Карти поляка, пропонуємо користатися нашим довідником “Усе про Карту поляка. Зміни 2018” (ISBN 978-966-07-3233-9), за допомогою якого Ви без сторонньої допомоги зможете отримати Карту поляка з першого разу, зекономивши на послугах не завжди компетентних і порядних посередників. Також з довідника зможуть скористатися Ваші рідні та знайомі. Купуючи книгу Ви інвестуєте в своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.
Ми застерігаємо від користування послугами посередників, котрі пропонують “купити” або “виготовити” Kарту поляка, оскільки її можна отримати лише самостіно та виключно при наявності Законних підстав. Будьте обачними та не дайте себе обманути!
Також читайте: Переваги власників Карт поляка в світлі останніх змін польського законодавства;
5 кроків для отримання Карти поляка;
Фінансова допомога на поселення в Польщі власників Карт поляка;
Дозвіл на постіне перебування в Польщі на основі Карти поляка;
Три способи отримати польське громадянство маючи Карту поляка.
Стаття була корисною? – тоді поширюй її серед своїх друзів.
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone